Володимир Мазур (kievlyanin2015) wrote,
Володимир Мазур
kievlyanin2015

БУДИНОК ЛІКАРЯ РАВИКОВИЧА (вул. Софійська, 17/15)

Ділянку зі старими дерев'яними спорудами у 1879 році купила дворянка Михаліна Нев'яровська й того ж року почала будівництво наріжного двоповерхового будинку анфіладного планування. Керував роботами інженер Шталь.


З 1886 року садиба належала дружині поручика Гани Омелянівни Бімман, яка 1899-му продала її дитячому лікарю М.І. Равиковичу. За проектом архітектора Михайла Григоровича Артинова у 1899–1900 роках надбудовано два поверхи, при цьому первісне анфіладне планування нижніх ярусів (по одній квартирі на поверсі) було перетворене на двосекційне. Під час останніх ремонтів та пристосування під торговельні заклади цокольний поверх зі сторони Софійської облицьовано червоною плиткою.


Будинок чотириповерховий з напівпідвальним поверхом, цегляний, пофарбований, складної конфігурації, наближеної до каре. Оформлений еклектично з використанням елементів модерну. Архітектурний декор змодельований у цеглі та доповнено ліпленням. При надбудові в загальній композиції вирішальної ролі набули прямокутні у плані еркери, що нависають над вулицею та провулком.


Розпорядженням Київської міської державної адміністрації № 1463 від "15" липня 1998 року споруда визнана пам'яткою архітектури.

Згідно реєстру номер будинка 17/15, згідно адресної таблички – Софіївська 17.Джерела:
1. Звід пам'яток історії та культури України. Енциклопедичне видання у двадцяти восьми томах. Київ. Кн 1. Ч. 3. С–Я Відповідальний редактор П.Тронько.– К.: Головна редакція Зводу пам'яток історії та культури України при видавництві "Українська енциклопедія" ім. М.Р. Бажана – 2011 – С. 1217–2197
2. Прибавление к путеводителю "Киев и его окрестности" – К.: Типография И. и А. Давиденко – 1882
3. Адресная и справочная книга "Весь Киев". 1899 год. Издание М.Л. Радоминского и А.А. Рогозинского.
4. Справочник "Весь Киев". 1900 год. Издание М.Л. Радоминского.
5. Новий звіт пам'яток історії та культури
Tags: Артынов М.Г., Софиевская улица
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment