Володимир Мазур (kievlyanin2015) wrote,
Володимир Мазур
kievlyanin2015

"БУДИНОК З МУХАМИ" (вул. Володимирська, 93; колишня Нижньо-Володимирська, 35)

Будинок та садиба по вул. Нижньо-Володимирській, 35 належала дворянам Станіславським. Наприкінці XIX століття на замовлення Йосифа Григоровича Станіславського був зведений прибутковий будинок. Можливо первісно він був двоповерховим, але ближче до рубіжу XIXXX століть надбудували третім поверхом.
Фасад доволі простий та лаконічний, оформлений відповідно до стильової концепції історизму, з використанням прийомів цегляного стилю, елементів неоготичного, неороманського стилів у дусі ломбардської архітектури XIIXIV століть.

Композиція фасаду асиметрична, розділена двома розкріповками на чотири прясла. Вхід розміщено у лівому пряслі. Розкріповки завершені трикутними фронтонами-щипцями з трьома короткими пінаклями, що вкриті зубцями-мерлонами. Фронтони та вінцевий карниз прикрашено аркатурним фризом. Міжповерховий гзимс між третім та другим поверхами оздоблено дентикулами. Увесь декор виконано з цегли. Вікна прикрашено простими лиштвами. Мотив гострого сандрика з трикутною центральною частиною над двома вікнами на розкріповках повторено над усіма вікнами третього поверху. Сандрики над іншими вікнами другого поверху оздоблено мініатюрними зубчиками-мерлонами, що посилює асоціації із середньовічною архітектурою.

Унікальним є інтер'єр будівлі. На початку XX століття плафон сходової клітки був оздоблений ліпними горельєфними зображеннями рослин та комах, серед яких привертають увагу гігантські мухи. Вся ця пластика виконана у стилі модерн.

В 2020 році на сусідній ділянці № 95/42 почалось зведення багатоповерхівки. Через дії забудовників історична споруда на Володимирській, 93 опинилась в аварійному стані.
Джерела:

1. Володимирська, 93 – Цінна історична забудова
2. В Киеве начинается “война” за сохранение “дома с жуками”
3. Адресная и справочная книга "Весь Киев". 1899 год. Издание М.Л. Радоминского и А.А. Рогозинского.
Tags: Владимирская улица
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment