Володимир Мазур (kievlyanin2015) wrote,
Володимир Мазур
kievlyanin2015

БУДІВЛЯ ПРИЧТУ ЦЕРКВИ МИКОЛИ ДОБРОГО (вул. Боричів Тік, 20/4)


Будинок, що стоїть на куту вулиці Боричів Тік та провулку Зелінського, був зведений ще у 1832 році в класичному стилі коштом священика Добромикільської церкви Іоанна Сухобрусова за проектом, який склав у 1829-му архітектор Павло Андрійович Дубровський.


Споруда одноповерхова, дерев'яна, на невеликому цоколі, з цегляним підвалом, у плані квадратна – характерний зразок забудови вулиці першої половини XIX століття. В 1993-му з боку провулку Зелінського прибудовано дерев'яну галерею.


Особняк потрапив у кадри багатьох відомих фільмів, що було знято у Києві, зокрема "Адьютант его превосходительства".


Розпорядженням Представника Президента № 105 від 17 лютого 1994 року споруда визнана пам'яткою архітектури. Деякий час тут містився музей бджільництва.


У січні цього року над стародавньою спорудою нависла загроза. Компанія "Джерело надій" (сарказм у самій назві) спробувала провести через Київраду рішення про "уточнення" адреси: замість типової радянської металевої збірної конструкції під пункт прийому вторсировини на Боричевому Тоці, 20, підприємці спробували заволодіти ділянкою № 20/4. Завдяки тиску суспільства ця затія провалилась.Джерела:
1. Звід пам'яток історії та культури України. Енциклопедичне видання у двадцяти восьми томах. Київ. Кн 1. Ч. 1. А–Л Відповідальний редактор П.Тронько.– К.: Головна редакція Зводу пам'яток історії та культури України при видавництві "Українська енциклопедія" ім. М.Р. Бажана – 1999 – 584 с.
2. Киев в кино: где в столице снимали «Адъютант его превосходительства»
3. Блог Короба Антона
4. Новая Земельная комиссия — результат тот же: аренда в скверах, исторические здания под застройку  // UA-Times
5. Киев. Ностальгия. Прогулка по старому городу
Tags: Боричев Ток улица
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments