Володимир Мазур (kievlyanin2015) wrote,
Володимир Мазур
kievlyanin2015

ГОСПОДАРСЬКИЙ ЛЬОХ МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗЛАТОВЕРХНЬОГО МОНАСТИРЯ


Найстарішою спорудою комплексу Михайлівського Златоверхнього монастиря є підземна частина господарського льоху. Він був виритий ще у 1713 році, капітально ремонтувався у XIX столітті. Призначався для зберігання овочів, солінь, діжок з горілкою, медом та просоленою рибою. Має природну вентиляцію. Надземна вхідна частина не зберіглася у первісному стані. Її розібрали у 1981 році, у 1997-му відновили.


Підземелля складається з маленького вхідного коридора розміром 3,0 * 3,0 м (на плані – 1), основної зали довжиною 15,0 м, шириною 6,0 м та висотою 3,5 м (на плані – 2) і бічних відгалужень різної конфігурації та довжини (від 10,0 до 60,0 м), які заглиблюються на 10,0 м (на плані – 3).


Над дальнім кінцем льоха у 1884 році був збудований готель для прочан ("Странноприїмниця").
Схема Михайлівського монастиря. Червоним еліпсом виділений господарський льох. Частина льоха знаходиться під готелем "Странноприїмниця"

Джерело:
1. Звід пам'яток історії та культури України. Енциклопедичне видання у двадцяти восьми томах. Київ. Кн 1. Ч. 2. М–С Відповідальний редактор П.Тронько.– К.: Головна редакція Зводу пам'яток історії та культури України при видавництві "Українська енциклопедія" ім. М.Р. Бажана – 2003 – С. 585–1216.
Tags: Михайлівський монастир
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments