Kiyevlianin Zrm (kievlyanin2015) wrote,
Kiyevlianin Zrm
kievlyanin2015

БУДИНОК, В ЯКОМУ МІСТИЛАСЬ КИЇВСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УСДРП (вул. Прорізна, 22а; колишня 28)


Прибутковий будинок другої половини XIX століття. Зведений в історичному стилі з ренесансно-бароковими елементами. Споруда посекційна, що є досить рідким явищем для будівель часу раннього історизму, з двома квартирами на поверсі.


Кам'яниця відома не тільки незвичайним плануванням, но і організаціями, що в ній містились. На початку XX століття тут діяло Товариство рівноправності польських жінок. В 1917 році – секретаріат Київської осередка УСДРП та редакція щоденної "Робітничої газети" – центрального органу партії.


Українська соціал-демократична робоча партія – організація марксистського напрямку, створена у 1905 році. У свій час вела перемови про об'єднання з провідною на теренах Російської імперії марксистською силою – РСДРП. Каменем спотикання стало питання про автономію України. У період національних змагань УСДРП взяла на себе основний тягар влади за часів Центральної Ради та УНР.


У 1917–му будівлю на Прорізній, 22 відвідували головні політичні діячи того часу: Володимир Винниченко, Дмитро Антонович, Симон Петлюра, Микола Порш, Володимир Чеховський, Борис Мартос та інші.

Флігель. Прорізна, 22б

Джерело:
1. Звід пам'яток історії та культури України. Енциклопедичне видання у двадцяти восьми томах. Київ. Кн 1. Ч. 2. М–С Відповідальний редактор П.Тронько.– К.: Головна редакція Зводу пам'яток історії та культури України при видавництві "Українська енциклопедія" ім. М.Р. Бажана – 2003 – С. 585–1216.
Tags: Прорезная улица
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment